Kietųjų dalelių tyrimus privalo atlikti įmonės, kurios teršia aplinką iš ūkinei komercinei veiklai naudojamų mobilių taršos šaltinių.
Žinodami kokia kietųjų dalelių koncentracija yra Jūsų įmonės aplinkoje, galėsite tiksliai žinoti kokį mokestį reikės mokėti.
Mūsų įmonė tyrimus atlieka 2 – 3 darbo dienos po Jūsų kreipimosi.

Detali informacija apie tyrimus:
Svorio metodas. Šis metodas skirtas dulkių (kietųjų dalelių) koncentracijai nustatyti į atmosferą išmetamosiose dujose bei aplinkos ore. Metodo santykinė paklaida neviršija ±25%.Dujų srauto dulkėtumas ortakiuose matuojamas išorinio filtravimo būdu. Dulkių bandinys paimamas siurbiant dujas iš ortakio per bandinių paėmimo vamzdelį ir sulaikant dulkes filtravimo patrone, esančiame ortakio išorėje. Dujų srauto dulkėtumas nustatomas pagal filtro masių skirtumą. Nustatant dujų srauto dulkėtumą ortakyje, svarbiausi faktoriai yra bandinio ėmimo vietos parinkimas, dujų siurbimo greitis ir prasiurbtas dujų tūris, imant dulkių bandinį.
Normos: 40 – 50 µg/m³.
Kita informacija: Kietosios dalelės – tai ore esančių dalelių ir skysčio lašelių mišinys, kuriame gali būti įvairių komponentų – rūgščių, sulfatų, nitratų, kitų druskų mišinių, organinių junginių, metalų, dirvožemio dalelių, suodžių, nusidėvėjusių padangų, stabdžių, šaligatvių dangos dulkių ir kt. Be to, kietosios dalelės gerai absorbuoja toksines medžiagas ir mikroorganizmus. Smulkios kietosios dalelės (KD; dažnai tekstuose jos vadinamos PM nuo angl. particulate matter) pagal dydį skirstomos į grupes ir matuojamos µg/m³. KD10 dalelės ore yra mažesnės nei 10 μm (mikronų). Jos kelia didžiulį susirūpinimą, nes yra labai mažos, gali prasiskverbti giliai į plaučius ir sukelti didelę grėsmę žmogaus sveikatai. Šiuo metu KD2,5 (mažesnės nei 2,5 μm) dalelės yra laikomos ypač pavojingomis, nes gali prasiskverbti į gilesnius kvėpavimo takus ir patekti į kraujotakos sistemą.